Flipper - penzión
v okolí mesta Revúca

Možnosti

Využitie vodnej nádrže

Penzión Flipper - exteriér

  • ponúkame možnosť rybolovu (priamo v okolí penziónu)
  • v letnom období kúpanie
  • v zimnom období korčuľovanie

 


Cykloturistika

Koniarska cyklocesta - 32 km/modrá

Táto trasa je určená predovšetkým zdatnejším bikerom, ktorý neváhajú pustiť sa do členitejšieho terénu. Drvivá časť trasy je v lesnom prostredí. Začiatok trasy je v obci Gemerská Hôrka pred ubytovňou Skalná ruža. Vedie po asfaltke cez obce Hucín a Gemerský Sad, za ktorým vchádza do lesa a putuje ním prakticky až po areál Ochtinskej Aragonitovej Jaskyne. Z hľadiska záťaže Vám vrelo odporúčame začať púť po tejto krásnej trase od spomínanej jaskyne, ku ktorej sa dostanete z obce Štítnik po Rudohorskej magistrále (červená), cez Gočaltovo hore na Hrádok, kde sa obe trasy pretínajú. Najkrajšia je na jeseň.


Prielom Muránky - 20 km/zelená

Ako väčšina našich trás aj táto štartuje v Gemerskej Hôrke pred ubytovňou Skalná ruža. Spoločne s Koniarskou cyklocestou smeruje k obci Hucín. Na križovatke pred Hucínom ale odbočuje do Liciniec a po krátkom úseku za obcou sa púšťa popri rieke Muránke do Meliaty. Cestou míňa mlyn ako aj prírodnú pamiatku Meliatsky profil. Za Meliatou je možnosť obzrieť si samotný rielom Muránky, ale z dôvodu zlej zjazdivosti terénu na bicykli je nutné sa vrátiť na trasu a lesnou cestou pokračovať do obce Bretka a po osviežení sa na miestnom kúpalisku naberá trasa smer k obci Gemerská Panica, pred ktorou sa napája na modrú trasu Údolia Čremošnej a Slanej.


Cyklomagistrála Slovenský Kras

Pod týmto názvom sa skrýva nosný pilier výstavby cyklotrás na území Slovenského Krasu. Tento, takmer dvesto kilometrov dlhý okruh, obopína celé krasové územie a prechádza takmer každou atraktívnou lokalitou na ňom. Trasa je značená červenou a jej začiatok je v obci Gemerská Hôrka, pred ubytovňou Skalná ruža, sídlom nášho cykloklubu. Jej prvým cieľom je jaskyňa Domica, o trochu ďalej sa naskytá pohľad na Kečovské škrapy. Za obcou Plešivec trasa naberá kurz smerom ku Gombaseckej jaskyni a pokračuje Silickou planinou popri Silickej jaskyni až do Jabloňova nad Turňou. Odtiaľ Vás sprevádza pohľad na krasovú výzdobu Horného vrchu a po opustení Hrhovských rybníkov Vám pred zrakom čoraz viac mohutnejú skalné steny Zádielskej doliny. Pohľad dotvárajú vspínajúce sa ruiny hradu Turňa. Nasleduje Hájska dolina, Hačava a po zaslúženom zjazde Blatníckou dolinou ako aj krásnym Údolím Čremošskej čaká už na Vás majestátny hrad Krásna hôrka a Mauzóleum. Po prejazde historickým námestím Rožňavy, stáva sa ďalším cieľom kaštieľ Betliar a jeho park. Cestou na najvyšší bod magistrály, čím je Veľký Radzim Vás obklopujú Volovské vrchy a pri postátí pod štítom Veľkého Radzimu naskytá sa úchvatná panoráma Stolických vrchov s dedinkou Rejdová a na druhej strane sa skvie Štítnická dolina lemovaná Revúckou vrchovinou a Plešiveckou planinou. Tu Vám už nič nebráni vrhnúť sa do nej a po jej prejazde uzavrieť tento úchvatný okruh plný klenotov.


Pešia turistika

Muránska planina

Presný popis trás: Turistická mapa č. 135 Stolické vrchy, (vydal VKÚ Harmanec) Muránsku Planinu pretína Rudná magistrála (červená značka) a väčšina značkovaných trás sa na ňu napája. Prístupové zóny (pešie do národného parku sú z obciach Muráň, Muránska Huta, Paseky a sedla Javoriny. Z okresu Rimavská Sobota - od Tisovca (smer Voniaca) Z okresu Banská Bystrica - západná časť: Pohronská Polhora (smer Zbojská, Fabova hoľa, sedlo Burda), - severná časť: Pohorelská Maša, Nová Maša, Červená skala Doporučené trasy: Zbojská - Fabova Hoľa - sedlo Burda (červená, t.mapa č. 134), Siváková. Nižná Kľaková, Stuďňa, Maretkino, Veľká lúka, Muránska Huta (červená t. mapa č. 135) Možnosť prenocovania - útulňa Nižná Kľaková Muráň, Hrad, (modrá, červená), sedlo Predná Hora (žltá) sedlo Javoriny - Veľká Lúka - Hrad - Muráň (modrá) Ochranné pásmo Muránskej Planiny oblasť Revúcej poskytuje možnosti voľnej turistiky a pohyb aj mimo značkovaných ciest. Doporučené trasy: Revúca - Malý Kohút - Kohút - Stolica (modrá, možnosť pokračovať smer Telgártska priehyba). Z Kohúta možnosť pokračovať smer Čierna Lehota, alebo Ostrý vrch - Lubeník. Zo Stolice smer Spišsko - gemerský kras, Revúca - Muránska Zdychava (cesta 2. triedy) - Kokavky, stodoly, chyžky, zapísané v ústrednom zozname SR kultúrnych pamiatok (bez značenia). 2. smer - Zdychavské skalky, chránené nálezisko Revúca - Bodnárka - Dielik (žltá) Revúca - Sirk (modrá) Jednotlivé trasy sú väčšinou jednodňové ( s ohľadom na možnosti a schopnosti turistov ). 
Návštevy: dnes: 45, práve pripojených: 1, celkom: 127736 návštev